Новини

27 липня

Закарпатцям на замітку: Чи важливий колір борошна?

Закарпатцям на замітку: Чи важливий колір борошна?

 Борошно – один із незмінних продуктів на кухні справжніх домогосподарок. Саме завдяки цьому продукту на столі з’являється запашний хрумкий хліб. Проте, щоб випічка вдалася, необхідно обрати найбільш підходящий сорт борошна та розібратись із його властивостями.
Часто ми обираємо борошно, зважаючи на його колір. Проте, фахівці зазначають, що це помилка, адже білизна ще не є гарантом того, що в борошні високий вміст корисних елементів та вітамінів. Ці складові залежать від виробництва продукту та якості зерна.
На жаль, в Україні такому показнику як «білизна» приділяють значно більше уваги, ніж іншим показникам, які насправді впливають на якість борошна («сила» борошна, вологість, кількість та якість білка і клейковини). А насправді, зазвичай в Європі показник «білизни» взагалі не стандартизується, тобто він не має чітко встановленої норми.
Це ж зрозуміло, що колір на смак не впливає.  

Як борошно стає «кольоровим»?
Перед тим, як борошно з’являється перед нами в упаковці, воно проходить декілька етапів обробки. Першим етапом вважається очищення зерна від домішок та гідротермічна обробка, яка полягає в зволоженні та відволожуванні зерна. Другий етап – це власне розмелювання зерен. Даний етап супроводжується багатьма процесами: сортуванням, обробкою, збагаченням зерна вітамінами. Дані процеси не можна вважати незначними, адже тоді й визначається колір борошна. Найбільше корисних елементів знаходяться в зародку та алейроновому шарі зерна, які можуть надавати борошну сіруватого кольору. Вони містять в собі велику кількість вітамінів групи В та вітамін Е.

Ну і слід розуміти, що білизна борошна досягається ефектом від перемелювання, при якому механічно руйнуються клітини борошна. Це як цукрова пудра, значно біліша від самого цукру.                                                                                                                www.mukachevo.net/ua/news/view/2583919                                  

Новини

17 жовтня

Напівмарафон у Вінниці із "Зерновита"

Ми знову зустрілись із Newrun аби підтримати прихильників здорового та активного способу життя..

10 жовтня

Закриття сезону Воркаут 2021 із Зерновита

Разом розминалися, разом підживлювалися, разом змагалися та отримували подарунки...

10 жовтня

«Marathon» із «Зерновита»

Разом із Біговим клубом «Marathon» «Зерновита» підтримувала...